Scoala Primara "Gheorghe Asachi" Iasi

Orar an școlar 2019 - 2020

 
Clase: Pregatitoare A, Pregatitoare B, IA, IB,  IIA, IIB, IIIA, IIIB, IVA, IVB. 

PregătitoareA - prof.înv. primar Maglena GRUNZU

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

9:00 - 9:45

Matematică și explorarea mediului

Limba germană

Epure Mihaela

Educație fizică

   Ralea Paul 

Matematica și explorarea mediului

Dezvoltare personală

10:05 - 10:50

Educație fizică    

Ralea Paul 

Religia                 

Chistol Crina

Matematică și explorarea mediului

Dezvoltare personală

Arte vizuale și abilități practice

11:05 - 11:50

Muzică și mișcare

Comunicare în lb. română

Muzică și mișcare

Arte vizuale și abilități practice

12:00 - 12:45

Pregătitoare B - Prof. Mihaela MOCANU

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Dezvoltare personală

Matematica și explorarea mediului

Matematica și explorarea

mediului

Comunicare în lb. română

Matematica și explorarea mediului

9:00 - 9:45

Educație fizică                 

Ralea Paul 

Religia                 

Chistol Crina

Limba franceză

Cărăbuș Cristina

Comunicare în lb. română

Arte vizuale și abilități practice

10:05 - 10:50

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Educație fizică              

   Ralea Paul 

Matematica și explorarea mediului

Muzică și mișcare

11:05 - 11:50

Arte vizuale și abilități practice

Muzică și mișcare

Comunicare în lb. română

Dezvoltare personală


I A - prof. înv. primar Maria DOROFTEI 

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Religie

Amarandei Mihaela

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

9:00 - 9:45

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Matematică și explorarea mediului

Arte vizuale și abilități practice
10:05 - 10:50

Muzică și mișcare

Comunicare în lb. română

Matematică și explorarea mediului

Educație fizică                  Ralea Paul

Arte vizuale și abilități practice

11:05 - 11:50

Educație fizică                 Ralea Paul

Matematică și explorarea mediului

Limba engleză

Arbore Beatrice

Dezvoltare personală

Muzică și mișcare

12:00 - 12:45


I B -   înv. Mihaela BIVOLARU

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în

lb. română

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în

limba română

Comunicare în

lb. română

Comunicare în lb. română
9:00 - 9:45

Comunicare în

lb. română

Educație fizică                 

Ralea Paul

Comunicare în

lb. română

Matematica și explorarea mediului

Dezvoltare personală

10:05 - 10:50 Matematică și explorarea mediului

Religia               

Amarandei Mihaela

Matematica și explorarea mediului

Educație fizică

 Ralea Paul

Limba engleză         

Arbore Beatrice

11:05 - 11:50 Muzică și mișcare

Comunicare în

lb. română

Muzică și mișcare

Arte vizuale și

abilități practice

Arte vizuale și

abilități practice


II A -  prof.înv. primar Carmen ANISTOROAE

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Matematică și explorarea mediului

Limba germană opțional Epure Mihaela

Comunicare în lb. română

9:00 - 9:45

Matematică și explorarea mediului

Matematică și explorarea mediului

Matematică și explorarea mediului

          Educație fizică                 

Ralea Paul

Comunicare în lb. română

10:05 - 10:50

Dezvoltare personală

                Educație fizică                 

Ralea Paul

Comunicare în lb. română

Matematică și explorarea mediului

Arte vizuale și abilități practice

11:05 - 11:50

Muzică și mișcare

Religia 

Amarandei Mihaela

Muzică și mișcare

Comunicare în lb. română

Arte vizuale și abilități practice

12:00 - 12:45

Limba engleză

Arbore Beatrice


II B - prof. înv. primar Mihaela RUȘCONI

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Educație fizică           

Ralea Paul

Comunicare în lb. română

9:00 - 9:45

Comunicare în lb. română

Religia 

Amarandei Mihaela

  Matematica și explorarea

  mediului

 Comunicare în lb. română

Matematica și explorarea mediului

10:05 - 10:50

Matematica și explorarea

mediului

Matematica și explorarea

mediului

Arte vizuale și abilități practice

Matematica și explorarea

mediului

Muzică și mișcare

11:05 - 11:50

Muzică și mișcare

 Educație fizică             

Ralea Paul

Arte vizuale și abilități practice

Dezvoltare personală

Limba engleză     

Arbore Beatrice

12:00 - 12:45


III A - prof. înv. primar Gabriela BEREA

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
12:30 - 13:15

Religie 

Chistol Crina

Educație fizică 

 Ralea Paul

Limba engleză

Arbore Beatrice

Educație fizică  

 Ralea Paul

Limba engleză

Arbore Beatrice

13:25 - 14:10

Matematica

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Matematica

14:30 - 15:15

Limba și literatura română

Matematica

Matematica

Limba și literatura română

Arte vizuale și

abilități practice

15:25 - 16:10

Joc și mișcare

Educație civică

Muzică și mișcare

Științe ale naturii

Arte vizuale și

abilități practice


III B -  înv. Cristina MARTIN

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
12:30 - 13:15

Educație fizică 

 Ralea Paul

Religia   

 Pâțâligă Cosmina

Limba engleză 

 Arbore Beatrice

Limba și literatura

română

Limba engleză         

Arbore Beatrice

13:25 - 14:10

Matematica

Limba franceză     

optional -Gheuca Adelin

Limba și literatura

română

Matematica Matematica

14:30 - 15:15

Limba și literatura

română

Limba și literatura

română

Matematica

Științe ale naturii

Arte vizuale și

abilități practice

15:25 - 16:10 Muzică și mișcare

Matematica

Arte vizuale și

abilități practice

Educație fizică și sport

Turanschi Silvia

Joc și mișcare

16:20 - 17:05

Educație fizică și sport

Turanschi Silvia

 

IV A -  înv. Teodora Tanasă

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Limba și literatura

română

Educație fizică și sport 

 Ralea Paul

Limba engleză       

Arbore Beatrice

Limba și literatura română

Limba engleză       

Arbore Beatrice

9:00 - 9:45

Matematica

Limba și literatura

română

Limba și literatura

română

Educație fizică și sport 

 Ralea Paul

Limba și literatura

română

10:05 - 10:50

Educație civică

Matematica

Matematica

Matematica

Arte vizuale și

abilități practice

11:05 - 11:50

Religie

Dascălu Roxana

Științe ale naturii

Joc și mișcare

Istoria

Geografia

12:00 - 12:45

Muzică și mișcare

 

IV B -prof. înv. primar Silvia TURANSCHI

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Religia

 Dascălu Roxana

Limba franceză 

Gheuca Adelin

Limba franceză

Gheuca Adelin

Matematica

Matematica

9:00 - 9:45

Limba și literatura

română

Matematica

Matematica

Limba și literatura

română

Științe ale naturii

10:05 - 10:50

Geografie

Limba și literatura

română

Limba și literatura

română

Istoria

Joc și mișcare

11:05 - 11:50

Muzică și mișcare

Educație civică

Limba și literatura

română

Arte vizuale și abilități practice

12:00 - 12:45

Educație fizică și sport

Ralea Paul

Educație fizică și sport

Ralea Paul