Scoala Primara "Gheorghe Asachi" Iasi

Clasa Pregătitoare A,  înv.  Teodora Tanasă

 

 

 

 

 

Ora

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

 8,30 -

9,15

Dezvoltare personală

Matematică și explorarea mediului

Dezvoltare personală

Religie                    Pâțâligă Cosmina

Arte vizuale și abilități practice

9,25 - 10,10

Comunicare în limba română

Educație fizică                 Ralea Paul

Comunicare în limba română

Educație fizică                  Ralea Paul

Arte vizuale și abilități practice

10,20 - 11,05

Matematică și explorarea mediului

Limba germană           Rotaru Nicoleta

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în limba română

Comunicare în limba română

11,05 - 12,00

Muzică și mișcare

Comunicare în limba română

Muzică și mișcare

Matematică și explorarea mediului

 

12,10 - 12,55

 

 

 

 

 

 


 

Clasa Pregătitoare B,  prof.înv. primar Silvia Turanschi

 

 

 

 

 

Ora

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

 8,30 -

9,15

Dezvoltare personală

Matematică și explorarea mediului

Matematică și explorarea mediului

Educație fizică                  Ralea Paul

Comunicare în limba română

9,25 - 10,10

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în limba română

Comunicare în limba română

Comunicare în limba română

Religie                    Pâțâligă Cosmina

10,20 - 11,05

Comunicare în limba română

Arte vizuale și abilități practice

Dezvoltare personală

Limba franceză         Cărăbuș Cristina

Arte vizuale și abilități practice

11,05 - 12,00

Muzică și mișcare

Educație fizică                 Ralea Paul

Muzică și mișcare

Matematică și explorarea mediului

 

12,10 - 12,55

 

 

 

 

 

 


 

Clasa I A, prof.înv. primar Maglena Grunzu

 

 

 

 

 

Ora

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

 8,30 -

9,15

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în limba română

Matematică și explorarea mediului

Matematică și explorarea mediului

Religie                    Pâțâligă Cosmina

9,25

 - 10,10

Comunicare în limba română

Muzică și mișcare

Comunicare în limba română

Comunicare în limba română

Muzică și mișcare

10,20 - 11,05

Comunicare în limba română

Educație fizică                 Ralea Paul

Comunicare în limba română

Educație fizică                 Ralea Paul

Arte vizuale și abilități practice

11,05 - 12,00

Muzică și mișcare

Limba germană           Rotaru Nicoleta

Dezvoltare personală

Comunicare în limba română

Arte vizuale și abilități practice

12,10 - 12,55

 

 

 

 

 

 


 

Clasa I B,  înv. Mihaela Mocanu

 

 

 

 

 

Ora

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

 8,00 -

8,45

Matematică și explorarea mediului

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în limba română

Matematică și explorarea mediului

Dezvoltare personală

8,55

-

9,40

Educație fizică                 Ralea Paul

Comunicare în limba română

Educație fizică                 Ralea Paul

Limba franceză         Cărăbuș Cristina

Comunicare în limba română

9,50

-10,35

Comunicare în limba română

Comunicare în limba română

Comunicare în limba română

Comunicare în limba română

Arte vizuale și abilități practice

10,45 - 11,30

Muzică și mișcare

Arte vizuale și abilități practice

Matematică și explorarea mediului

Muzică și mișcare

Religie                    Pâțâligă Cosmina

11,40 - 12,25

 

 

 

 

 

 


 

Clasa a II - a A,prof. înv.primar Doroftei Maria

 

 

 

 

 

Ora

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

 8,30 -

9,15

Comunicare în limba română

Educație fizică                 Ralea Paul

Matematică și explorarea mediului

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în limba română

9,25

- 10,10

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în limba română

Comunicare în limba română

Comunicare în limba română

Arte vizuale și abilități practice

10,20 - 11,05

Dezvoltare personală

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în limba română

Comunicare în limba română

Arte vizuale și abilități practice

11,05 - 12,00

Religie                   Amarandei Mihaela

Limba engleză            Arbore Beatrice

Muzică și mișcare

Educație fizică                 Ralea Paul

Muzică și mișcare

12,10 - 12,55

 

 

 

 

 

 


 

Clasa a II - a B, înv.  Mihaela Bivolaru

 

 

 

 

 

Ora

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

 8,00 -

8,45

Educație fizică                 Ralea Paul

Limba engleză            Arbore Beatrice

Educație fizică                  Ralea Paul

Limba franceză     optIonal     Cărăbuș Cristina

Comunicare în limba română

8,55

-

9,40

Comunicare în limba română

Comunicare în limba română

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în limba română

Matematică și explorarea mediului

9,50

-10,35

Religie                   Amarandei Mihaela

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în limba română

Matematică și explorarea mediului

Arte vizuale și abilități practice

10,45 - 11,30

Matematică și explorarea mediului

Muzică și mișcare

Comunicare în limba română

Muzică și mișcare

Arte vizuale și abilități practice

11,40 - 12,25

Dezvoltare personală

 

 

 

 

 


 

Clasa a III - a A, prof.  înv. primar Carmen Anistoroae

 

 

 

 

 

Ora

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

13,00 -

13,45

Educație fizică                  Ralea Paul

Limba germană      opțional             Rotaru Nicoleta

Matematica

Matematica

Limba și literatura română

13,55

-

14,40

Religie                   Amarandei Mihaela

Limba engleză            Arbore Beatrice

Educație fizică                  Ralea Paul

Limba engleză            Arbore Beatrice

Științe ale naturii

14,50

-

15.35

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Arte vizuale și abilități practice

15,45

-

16,30

Matematica

Matematica

Educație civică

Joc și mișcare

Arte vizuale și abilități practice

16,40

-17,25

 

Muzică și mișcare

 

 

 

 


 

Clasa a III - a B, prof. înv. Primar  Mihaela Rușconi

 

 

 

 

 

Ora

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

13,00 -

13,45

Religie                   Amarandei Mihaela

Limba engleză          Arbore Beatrice

Educație fizică                 Ralea Paul

Limba engleză          Arbore Beatrice

Limba și literatura română

13,55

-

14,40

Educație fizică                 Ralea Paul

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Științe ale naturii

14,50

-

15,35

Limba și literatura română

Matematica

Matematica

Matematica

Arte vizuale și abilități practice

15,45

-

16,30

Matematica

Muzică și mișcare

Educație civică

Joc și mișcare

Arte vizuale și abilități practice

16,40

-17,25

 

 

 

 

 

 


 

Clasa a IV - a A,  prof.înv. primar Gabriela Berea

 

 

 

 

 

Ora

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

 8,00 -

8,45

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Matematică

Limba și literatura română

Matematică

8,55

-

9,40

Limba și literatura română

Limba engleză            Arbore Beatrice

Matematică

Limba și literatura română

Istoria

9,50

- 10,35

Educație fizică                 Ralea Paul

Științe ale naturii

Geografia

Religie                    Pâțâligă Cosmina

Educație civică

10,45 - 11,30

Matematică

Joc și mișcare

Educație fizică                  Ralea Paul

Limba engleză            Arbore Beatrice

Arte vizuale și abilități practice

11,40 - 12,25

 

Muzică și mișcare

 

 

 

 


 

Clasa a IV - a B, înv.  Cristina Martin

 

 

 

 

 

Ora

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

 8,00 -

8,45

Limba și literatura română

Matematică

Limba și literatura română

Matematică

Limba și literatura română

8,55

-

9,40

Matematică

Limba și literatura română

Matematică

Limba și literatura română

Științe ale naturii

9,50

- 10,35

Geografia

Limba engleză            Arbore Beatrice

Educație fizică                 Ralea Paul

Istoria

Arte vizuale și abilități practice

10,45 - 11,30

Educație fizică                 Ralea Paul

Muzică și mișcare

Educație civică

Religie                    Pâțâligă Cosmina

Joc și mișcare

11,40 - 12,25

 

 

 

Limba engleză            Arbore Beatrice