Scoala Primara "Gheorghe Asachi" Iasi

Orar an scolar 2017 - 2018



PregătitoareA - prof.inv. primar Carmen Anistoroae

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

9:00 - 9:45

Matematica si explorarea mediului

Matematica si explorarea mediului

Matematica si explorarea mediului

Educatie fizica

Arte vizuale si abilitati practice

10:05 - 10:50

Religie

Educatei fizica

Limba engleza

Matematica si explorarea mediului

Arte vizuale si abilitati practice

11:05 - 11:50

Dezvoltare personala

Muzica si miscare

Dezvoltare personala

Muzica si miscare

12:00 - 12:45 Consiliere parinti

Pregătitoare B - prof. inv. primar Virginia Negru

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare in lb romana

Comunicare in lb romana

Matematica si explorarea mediului

Comunicare in lb romana

Comunicare in lb romana

9:00 - 9:45

Religie

Educatie fizica

Limba engleza

Matematica si explorarea mediului

Arte vizuale si abilitati practice

10:05 - 10:50

Matematica si explorarea mediului

Matematica si explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Educatie fizica

Arte vizuale si abilitati practice

11:05 - 11:50

Dezvoltare personala

Muzica si miscare

Dezvoltare personala

Muzica si miscare

Consiliere părinți


I A - prof. inv. primar Gabriela Berea

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Matematica si explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Matematica si explorarea mediului

9:00 - 9:45

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Limba engleza

Dezvoltare personala

10:05 - 10:50

Matematica si explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Educatie fizica

Matematica si explorarea mediului

Arte vizuale si abilitati practice

11:05 - 11:50

Educatie fizica

Muzica si miscare

Religie

Arte vizuale si abilitati practice

Muzica si miscare

12:00 - 12:45

Consiliere părinți


I B - inv. Cristina Martin

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Religie

Matematica si explorarea mediului

Dezvoltare personala

9:00 - 9:45

Matematica si explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

10:05 - 10:50

Educatie fizica

Matematica si explorarea mediului

Matematica si explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Limba engleza

11:05 - 11:50

Arte vizuale si abilitati practice

Muzica si miscare

Arte vizuale si abilitati practice

Educație Fizică

Consiliere parinti

Muzica si Mișcare


II A - inv. Teodora Tanasa

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Religie

Educatie fizica

Comunicare în lb. română

Limba germana

Optional - Learning english through games

9:00 - 9:45

Comunicare în lb. română

Matematica si explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

10:05 - 10:50

Matematica si explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Matematica si explorarea mediului

Matematica si explorarea mediului

Matematica si explorarea mediului

11:05 - 11:50

Muzica si miscare

Arte vizuale si abilitati practice

Educație Fizică

Consiliere parinti

Dezvoltarea personala

Arte vizuale si abilitati practice

12:00 - 12:45

Muzica si miscare


II B - prof. inv. primar Silvia Turanschi

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Matematica si explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

9:00 - 9:45

Matematica si explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Matematica si explorarea mediului

Limba engleza

10:05 - 10:50

Religie

Matematica si explorarea mediului

Educatie fizica

Dezvoltare personala

Matematica si explorarea mediului

11:05 - 11:50

Muzica si miscare

Arte vizuale si abilitati practice

Muzica si miscare

Arte vizuale si abilitati practice

Educatie fizica

12:00 - 12:45

Consiliere Părinți


III A - prof. inv. primar Mihaela Rusconi

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
12:30 - 13:15

Limba și literatura română

Matematică

Limba și literatura română

Matematică

Limba engleza

13:25 - 14:10

Religie

Limba și literatura română

Limba negleza

Limba și literatura română

Matematica

14:30 - 15:15

Stiintele naturii

Educatie civica

Matematica

Educatie fizica

Limba și literatura română

15:25 - 16:10

Arte vizuale si abilitati practice

Educatie fizica

Consiliere Părinți

Muzica si mișcare

Arte vizuale si abilitati practice

Joc si miscare


III B - prof. inv. primar Mihaela Mocanu

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
12:30 - 13:15

Religie

Matematica

Limba și literatura română

Matematica

Matematica

13:25 - 14:10

Limba și literatura română

Limba engleza

Matematica

Limba franceza

Stiinte ale naturii

14:30 - 15:15

Limba și literatura română

Educatie fizica

Optional - Funny english

Limba și literatura română

Arte vizuale si abilitati practice

15:25 - 16:10

Muzica si miscare

Limba și literatura română

Educatie civica

Educație fizica

Consiliere parinti

Joc si miscare

16:20 - 17:05

Arte vizuale si abilitati practice


III C - prof. inv. primar Maglena Grunzu

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Matematica

Matematica

Matematica

Matematica

Stiinte ale naturii

9:00 - 9:45

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Educatie fizica

Limba germana

Arte vizuale si abilitati practice

10:05 - 10:50

Joc si miscare

Muzica si miscare

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Limba germana

11:05 - 11:50

Religie

Educatie fizica

Educatie civica

Limba și literatura română

Arte vizuale si abilitati practice

12:00 - 12:45

Consiliere Părinți


IV A - prof. inv. primar Genoveva Gatu

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Limba și literatura română

9:00 - 9:45

Matematica

Matematica

Matematica

Matematica

Științe ale naturii

10:05 - 10:50

Educatie civica

Geografie

Istorie

Limba germana

Arte vizuale si abilitati practice

11:05 - 11:50

Religie

Musica si miscare

Optional - Do you speak english

Joc si miscare

Limba germana

Consiliere parinti

12:00 - 12:45

Educatie fizica

Educație Fizică


IV B - inv. Mihaela Bivolaru

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Matematica

Educatie fizica

Limba și literatura română

9:00 - 9:45

Educatie fizica

Matematica

Limba și literatura română

Matematica

Istoria

10:05 - 10:50

Matematica

Geografie

Religie

Limba și literatura română

Arte vizuale si abilitati practice

11:05 - 11:50

Stiinte ale naturii

Joc si miscare

Muzica si miscare

Optional - Deutsch mit Spass

Limba engleza

Consiliere parinti

12:00 - 12:45

Limba engleza

Educație civica


IV C - inv. instit. Aglaia Cohal

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Educație Fizică

Matematica

Educatie fizica

Optional - Friendly english

Matematica

9:00 - 9:45

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Religie

Limba și literatura română

Limba și literatura română

10:05 - 10:50

Istorie

Geografie

Matematica

Matematica

Stiinte ale naturii

11:05 - 11:50

Educatie civica

Joc si miscare

Limba și literatura română

Muzica si mișcare

Arte vizuale si abilitati practice

12:00 - 12:45

Limba franceza

Consiliere parinti

Limba franceza