Scoala Primara "Gheorghe Asachi" Iasi

Orar an școlar 2018 - 2019

 
Clase: Pregatitoare A, Pregatitoare B, IA, IB,  IIA, IIB, IIIA, IIIB, IVA, IVB, IVC 

PregătitoareA - prof.înv. primar Maria DOROFTEI

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Matematică și explorarea

mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

9:00 - 9:45

Dezvoltare personală

Matematica și explorarea mediului

Comunicare în limba română

Matematica și explorarea mediului

Arte vizuale și abilități practice

10:05 - 10:50

Educație fizică și sport                 Ralea Paul 

Religia                 

Pâțâligă Cosmina

Educație fizică și sport                 Ralea Paul 

Muzică și mișcare

Arte vizuale și abilități practice

11:05 - 11:50

Matematică și explorarea

mediului

Muzică și mișcare

Limba engleză           

Arbore Beatrice

Dezvoltare personală

12:00 - 12:45

Pregătitoare B - înv. Mihaela BIVOLARU

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Matematica și explorarea

mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb.română

9:00 - 9:45

Educație fizică și sport                 Ralea Paul 

Religia                 

Pâțâligă Cosmina

Educație fizică și sport                 Ralea Paul 

Matematica și explorarea mediului

Limba engleză           

Arbore Beatrice

10:05 - 10:50

Matematica și explorarea

mediului

Matematica și explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Arte vizuale și abilități practice

Arte vizuale și abilități practice

11:05 - 11:50

Dezvoltare personală

Muzică și mișcare

Dezvoltare personală

Muzică și mișcare


I A - prof. înv. primar Carmen ANISTOROAE

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

9:00 - 9:45

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Matematică și explorarea mediului

Arte vizuale și abilități practice
10:05 - 10:50

Religia                   

Dascălu Roxana

Matematică și explorarea

mediului

Limba engleză           

Arbore Beatrice

Educație fizică și sport                 Ralea Paul

Arte vizuale și abilități practice

11:05 - 11:50

Muzică și mișcare

Educație fizică și sport                 Ralea Paul

Matematică și explorarea mediului

Dezvoltare personală

Muzică și mișcare

12:00 - 12:45


I B - prof.  înv. primar Virginia NEGRU

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Comunicare în limba română

Matematică și explorarea

mediului

Comunicare în lb. română
9:00 - 9:45

Religia               

Dascălu Roxana

Matematică și explorarea mediului

Limba engleză         

  Arbore Beatrice

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

10:05 - 10:50 Matematică și explorarea mediului

Educație fizică și sport                 Ralea Paul

Matematica și explorarea mediului

Educație fizică și sport                 Ralea Paul

Arte vizuale și abilități practice

11:05 - 11:50 Muzică și mișcare

Dezvoltare personală

Muzică și mișcare

Comunicare în lb. română

Arte vizuale și abilități practice


II A -  prof.înv. primar Gabriela BEREA

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Matematică și explorarea mediului

Educație fizică și sport                 Ralea Paul

Matematică și explorarea mediului

9:00 - 9:45

Comunicare în lb. română

Educație fizică și sport                 Ralea Paul

Matematică și explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Arte vizuale și abilități practice

10:05 - 10:50

Comunicare în lb. română

Matematică și explorarea

mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Arte vizuale și abilități practice

11:05 - 11:50

Muzică și mișcare

Religia                 

Pâțâligă Cosmina

Muzică și mișcare

Dezvoltare personală

Limba engleză           

Arbore Beatrice

12:00 - 12:45


II B - înv. Cristina MARTIN

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Comunicare în lb. română

Religia                 

Pâțâligă Cosmina

Educație fizică și sport                 Ralea Paul

Matematica și explorarea mediului

Comunicare în lb. română

9:00 - 9:45

Matematica și explorarea

mediului

Comunicare în lb. română

Matematica și explorarea

mediului

Comunicare în lb. română

Matematica și explorarea mediului

10:05 - 10:50

Muzică și mișcare

Matematica și explorarea mediului

Comunicare în lb. română

Comunicare în lb. română

Limba engleză     

Arbore Beatrice

11:05 - 11:50

Educație fizică și sport                 Ralea Paul

Arte vizuale și abilități practice

Dezvoltare personală

Arte vizuale și abilități practice

Muzică și mișcare
12:00 - 12:45


III A - înv.  Teodora TANASA

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
12:30 - 13:15

Matematica

Educație fizică și sport 

 Ralea Paul

Educație civică

Educație fizică și sport   

 Ralea Paul

Limba și literatura română

13:25 - 14:10

Religia                 

Dascălu Roxana

Matematica

Matematica

Matematica

Științe ale naturii

14:30 - 15:15

Joc și mișcare

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Arte vizuale și

abilități practice

15:25 - 16:10

Limba germană 

 Alexa Ana Maria

Muzică și mișcare

Limba germană 

 Alexa Ana Maria

Limba și literatura română

Arte vizuale și

abilități practice


III B - prof. înv. primar Silvia TURANSCHI

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
12:30 - 13:15

Limba și literatura

română

Religia   

 Pâțâligă Cosmina

Limba engleză 

 Arbore Beatrice

Limba și literatura

română

Limba engleză         

Arbore Beatrice

13:25 - 14:10

Limba și literatura

română

Limba franceză     

optional -Gheuca Adelin

Limba și literatura

română

Matematica Matematica

14:30 - 15:15

Educație civică

Limba și literatura

română

Matematica

Științe ale naturii

Arte vizuale și

abilități practice

15:25 - 16:10 Muzică și mișcare

Matematica

Arte vizuale și

abilități practice

Educație fizică și sport

Turanschi Silvia

Joc și mișcare

16:20 - 17:05

Educație fizică și sport

Turanschi Silvia

 

IV A - prof. înv. primar Mihaela RUȘCONI

Timp Luni Marți Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Limba și literatura

română

Educație fizică și sport 

 Ralea Paul

Limba engleză       

Arbore Beatrice

Limba și literatura română

Limba engleză       

Arbore Beatrice

9:00 - 9:45

Matematica

Limba și literatura

română

Limba și literatura

română

Educație fizică și sport 

 Ralea Paul

Limba și literatura

română

10:05 - 10:50

Educație civică

Matematica

Matematica

Matematica

Arte vizuale și

abilități practice

11:05 - 11:50

Religie

Dascălu Roxana

Științe ale naturii

Joc și mișcare

Istoria

Geografia

12:00 - 12:45

Muzică și mișcare

 

IV B -prof. înv.primar  Mihaela MOCANU

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Religia

 Dascălu Roxana

Limba franceză 

Gheuca Adelin

Limba franceză

Gheuca Adelin

Matematica

Matematica

9:00 - 9:45

Limba și literatura

română

Matematica

Matematica

Limba și literatura

română

Științe ale naturii

10:05 - 10:50

Geografie

Limba și literatura

română

Limba și literatura

română

Istoria

Joc și mișcare

11:05 - 11:50

Muzică și mișcare

Educație civică

Limba și literatura

română

Arte vizuale și abilități practice

12:00 - 12:45

Educație fizică și sport

Ralea Paul

Educație fizică și sport

Ralea Paul

 

IV C - prof. înv. primar Maglena GRUNZU

Timp Luni Marti Miercuri Joi Vineri
8:00 - 8:45

Educație fizică și sport 

Ralea Paul

Matematica

Matematică

Matematică

Științe ale naturii

9:00 - 9:45

Limba germană

 Alexa Ana Maria

Limba și literatura

română

Limba și literatura

română

Limba și literatura

română

Arte vizuale și

abilități practice

10:05 - 10:50

Matematică

Geografie

Limba și literatura

română

Istoria

Joc și mișcare

11:05 - 11:50

Limba și literatura

română

Educație civică

Educație fizică și sport

 Ralea Paul

Muzica si mișcare

Limba germană 

Alexa Ana Maria

12:00 - 12:45

Religia

Dascălu Roxana